• Logo
  • Logo

Wysoka przegrana

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 15 luty 2024r. godz.: 14:01.

Przegrywamy drugi mecz w sezonie, tym razem na trudnym terenie w Zgorzelcu. Biało-niebiescy przegrali 84:104, a najwięcej punktów zdobył Stanferd Sanny 20. Niewiele mniej mieli Paweł Nowicki 19 i Patryk Garwol 17. Natomiast double-double zanotował Tomasz Prostak 11 punktów i 11 asyst.

Turów Zgorzelec - Pogoń Prudnik 104:84 (33:11, 24:21, 21:26, 26:26)

Turów: Kruszczyński 16, Zywert 15, Minciel 14, Bochno 13, Kondraciuk 12, Ratajczak 8, Traczyk 4, Fudziak 4, Stępień 0, Olejnik 0
Pogoń: S. Sanny 20, Nowicki 19, Garwol 17, Prostak 11 (11 ast), Kasiński 8, Nowakowski 6, Jadaś 3, Kociuga 0, Gnilka 0.

Decydującym fragmentem meczu okazała się pierwsza odsłona, w której gospodarze popisali się świetną skutecznością. Po 3 minutach gry prowadzili już 17:4. Podopieczni trenera Michalaka w pierwszej odsłonie mieli problem ze zdobywaniem punktów. W tej części gry zdołali zdobyć ich zaledwie 11 przy 33 rywali. W drugiej kwarcie nadal dominowała drużyna ze Zgorzelca. Ich przewaga wzrosła do 33 punktów. Dopiero wtedy biało-niebiescy zagrali skuteczniej, ale do przerwy przegrywaliśmy 32:57.  Trzecią kwartę Pogoń zdołała wygrać 26:21. Jednak do końca meczu rywale utrzymywali bezpieczną 20 punktową przewagę wygrywając 104:84.

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.