Zgodnie z planem

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 23 luty 2023r. godz.: 11:15.

Dwudziestą wygraną w sezonie odnieśli podopieczni trenera Michalaka, którzy w zaległym meczu 23 kolejki pokonali rezerwowy zespół WKK Wrocław 82:61. Najskuteczniejszym zawodnikiem biało-niebieskich był Maciej Garwol, który zdobył 30 punktów. Swoje pierwsze double-double zanotował Patryk Kociuga 11 punktów i 11 zbiórek. Natomiast w sobotę w hali Obuwnika zmierzymy się z liderem Sokołem Międzychód.

WKK II Wrocław - Pogoń Prudnik 61:82 (17:20, 13:23, 12:16, 19:23)

WKK: Ashaolu 25, Prochorowicz 10, Walczak 10, Perczak 7, J. Zabłocki 3, Karwik 2, Grochocki 2, Rychlik 2, Twarowski 0, Pyrda 0, Kubiak 0.
Pogoń: M. Garwol 30, Kociuga 11 (11zb), Nowakowski 10, Mazur 9, M. Sanny 7, Krawiec 6, P. Garwol 5, S. Sanny 4, Krupiński 0.

Początek spotkanie był dość niespodziewany, bowiem gospodarze po kilku minutach prowadzili 13:2. Po przerwie dla naszej drużyny za odrabianie strat zabrali się Stanferd Sanny i Tomek Nowakowski po serii 8:0 przegrywaliśmy tylko 3 punktami (13:10). Z końcem pierwszej kwarty z kolei punktować zaczęli dwaj najlepsi strzelcy w środowym spotkaniu Maciej Garwol z Patrykiem Kociugą, którzy wyprowadzili nas na prowadzenie 20:17. Praktycznie można powiedzieć, że od tej chwili wszystko wróciło do normy. Wrocławianie jeszcze do 15 minuty meczu starali się dotrzymać kroku biało-niebieskim, ale ostatecznie musieli “spasować” (27:26). Od tej chwili zaczęliśmy seryjnie zdobywać punkty notując “run” 16:4. Po 20 minutach prowadziliśmy już 43:30.  Po zmianie stron podopieczni trenera Michalaka trzecią kwartę rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po akcji “2+1” Maćka i rzucie z dystansu Oscara prowadziliśmy (49:30). W decydującej kwarcie nasza przewaga sięgnęła 23 punktów (77:54). Praktycznie przez większą część meczu w Pogoni mogli zaprezentować się zmiennicy. W ogóle na parkiet nie wyszli Tomek Prostak oraz Paweł Nowicki.