Nieudany debiut trenera

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 10 styczeń 2021r. godz.: 19:38.

W sobotni wieczór biało-niebiescy doznali kolejnej porażki w sezonie, prowadzona przez nowego trenera Dominika  Tomczyka Pogoń  uległa wyżej notowanemu Księżakowi Łowicz 85:97. Najwięcej punktów dla prudniczan zdobył Wojciech Pisarczyk 22.

Pogoń Prudnik - KS Księżak Łowicz 85:97 (27:20, 14:23, 17:24, 27:30)

Pogoń: Pisarczyk 22, Janiak 15, Mordzak 12, Garwol 11, Kutta 11, Madziar 6, Nowakowski 5, Sanny 2, Mroczek-Truskowski 1, Kapuściński 0.
Księżak: Kucharek 29, Bodych 17, Kobus 14, Grod 11, Leszczyński 11, Fatz 9, Świderski 4, Jakubiak 2, Dylik 0, Kramarz 0.

Pogoń pojedynek rozpoczęła od mocnego uderzenia. Po blisko dwóch minutach po dobrej grze Pisarczyka prowadziliśmy 7:0. W kolejnych minutach pierwszej kwarty kontynuowała efektowną grę w ataku, dzięki czemu  podopieczni trenera Tomczyka wypracowali sobie nawet 13 punktową przewagę (18:5). Przed końcem pierwszej odsłony Księżak zdołał zmniejszyć stratę 27:20. Druga część spotkaniu to zdecydowanie lepsza gra gości. Brylował Łukasz Bodych, który dwoił się troił pod koszem. Pogoni coraz trudniej było odeprzeć ataki drużyny z Łowicza. Na domiar złego u rywali zaczął punktować Maciej Kucharek, który przed długą przerwą wyprowadził swój zespół na prowadzenie 43:41. Po zmianie stron biało-niebiescy starali się dotrzymywać kroku rywalom, ale od stanu 49:47 to Księżak częściej trafiał do kosza odskakując na 9 punktów (58:49).  W dalszej części meczu zawodnicy trenera Spychały kontrowali już wydarzenia na parkiecie i nadawali ton grze. Rozpędzeni z każdą akcją rywale w 35 minucie prowadzili już 18 punktami. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 97:85.

W najbliższej kolejce na wyjeździe zmierzymy się w Łańcucie z Sokołem.