Pewna wygrana Księżaka

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 4 październik 2020r. godz.: 13:22.

Biało-niebiescy przegrali na wyjeździe z Księżakiem Łowicz 79:103. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Grzegorz Mordzak 15, a punkt mniej Marcel Kapuściński 14, który miał też 7 zbiórek.

Księżak Łowicz – Pogoń Prudnik 103:79 (27:20, 20:19, 29:21, 27:19)

Ksieżak:  Stopierzyński 22, Grod 19, Bodych 15, Kucharek 12, Leszczyński 12, Kobus 8, Jakubiak 8, Świderski 3, Kramarz 2, Fatz 2, Włuczyński 0.

Pogoń: Mordzak 15, Kapuściński 14, Nowakowski 13, Kutta 11, Sanny 10, Mroczek-Truskowski 7, Motel 5, Pisarczyk 4, Garwol 0.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli zawodnicy trenera Michalaka prowadząc 4:0, ale Księżak szybko odpowiedział i wyszedł na prowadzenie 5:4. Przez kolejne minuty toczyła się wyrównana walka. Miejscowi dopiero pod koniec pierwszej kwarty za sprawą Mikołaja Stopierzyńskiego zdołali odskoczyć na 27:20.  Początek drugiej odsłony to dalsza dobra gra rywali, którzy osiągnęli dwucyfrową przewagę (34:24). Przed długą przerwą Pogoni udało się tylko nieznacznie zmniejszyć straty do Księżaka po punktach Grzegorza Mordzaka i Adriana Mroczka-Truskowskiego (47:39). Po zmianie stron gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia, ponieważ zaczęli seryjnie trafiać zza linii 6,75. Bezlitośnie wykorzystywali liczne straty biało-niebieskich. Z czasem ich przewaga sięgnęła już nawet 20 punktów.  W tej kwarcie oprócz Grzegorza Mordzaka punktować zaczęli Marcel Kapuściński oraz Karol Kutta. Jednak na rozpędzonych przeciwników było to za mało. W ostatniej części meczu gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie i odnieśli wysokie w pełni zasłużone zwycięstwo.

W porównaniu do Księżaka drużyna Pogoni zdecydowanie słabiej zaprezentowała się pod koszem, gdzie na punkty zamieniła 18/31 rzutów, a Księżak 33/49. Nasza drużyna wygrała zbiórki 32 (12-20) : 29 (7-22). Zanotowaliśmy jednak zdecydowanie za dużo strat, w całym meczu było ich 23 (Księżak 15), co rywale zamieniali na punkty (punkty ze strat 24).

W najbliższą sobotę do Prudnika przyjedzie drużyna z Podkarpacia Sokół Łańcut.