Koniec sezonu

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 1 kwiecień 2019r. godz.: 17:46.

Pogoń rozgrywki na zapleczu ekstraklasy zakończyła ostatecznie na 10 miejscu. W swoim ostatnim meczu biało-niebiescy przegrali w Krakowie z AGH 65:76. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Tomasz Prostak 22, a bliski uzyskania double-double był Jakub Krawczyk, który na swoim koncie zanotował 9 punktów i 11 asyst.

AZS AGH Kraków - Pogoń Prudnik 76:65 (16:22, 19:13, 18:14, 23:16)

AZS AGH: Koperski 18, Kędel 13, Podworski 13, Deja 8, Włodarczyk 8, Czerwonka 6, Mamcarczyk 6, Wasyl 4, Borówka 0, Dyrda 0, Jakubek 0, Zych 0.

Pogoń: Prostak 22, Nowakowski 12, Pisarczyk 12, Krawczyk 9, Mordzak 5, Szpyrka 5, Antczak 0, Sroka 0.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już po kilku swoich akcjach prowadzili 7:2. Jednak biało-niebiescy zanotowali serię 16:0, dzięki której wyszli na prowadzenie 18:7. Pod koniec pierwszej kwarty spotkania AZS zdołał jednak odrobić  część strat i prowadziliśmy 22:16. W kolejnych minutach spotkania gra się wyrównała, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Decydująca dla losów spotkania okazały się ostatnie 3 minuty meczu. Od stanu 66:65 dla akademików punktowali już tylko oni zdobywając 10 punktów z rzędu. Ostatecznie Pogoń przegrała 65:76. Aby znaleźć się w fazie play off Pogoń musiała to spotkanie wygrać i liczyć na potknięcie się Górnika Wałbrzych z Kotwicą Kołobrzeg. Kotwica przegrała w Wałbrzychu 68:70. Nasza drużyna ostateczni rozgrywki zakończyła na 10 pozycji z bilansem 15-15 (dom 13-2, wyjazdy 2-13). Tuż przed Pogonią w tabeli znalazła się niespodziewanie, przed sezonem typowana do grona faworytów, Polonia Leszno.

W fazie play off zagrają Śląsk Wrocław, Astoria Bydgoszcz, Sokół Łańcut, Czarni Słupsk, WKK Wrocław, GKS Tychy, Biofarm Poznań oraz Górnik Wałbrzych .

Natomiast o ligowy byt powalczą Kotwica Kołobrzeg, Polfarmex Kutno, Znicz Pruszków, Księżak Łowicz, AZS AGH Kraków i SKK Siedlce.

Dziękujemy za wsparcie w minionym sezonie 2018/19 sponsorom oraz partnerom. Wasza pomoc jest bezcenna, bez Was nie byłoby 1 ligi w Prudniku.

Dziękujemy również naszym kibicom dla których mamy okazję grać na zapleczu ekstraklasy od 5 lat za Wasz wspaniały doping na meczach w hali Obuwnika i na wyjazdach.