• Logo
  • Logo

Krok ku play off

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 16 marzec 2019r. godz.: 18:08.

Biało-niebiescy odnieśli pierwszą wygraną na wyjeździe w rundzie rewanżowej, pokonując SKK Siedlce 96:74. Bardzo dobre zawody rozegrał duet naszych zawodników Prostak-Nowakowski, który razem zdobył 49 punktów. Double-double uzyskał Jakub Krawczyk zdobywając  13 punktów i rozdając 11 asyst. W następnej kolejce zagramy ostatni mecz w hali Obuwnika w rundzie zasadniczej, a naszym rywalem będzie Księżak Łowicz.

SKK Siedlce – Pogoń Prudnik 74:96 (19:29,19:21,23:18,13:28)

SKK: Król 18, Wróbel 18, Sobiło 9, Sadło 7, Strzelecki 6, Pabianek 6, Pławucki 5, Janik 4, Sirjanowicz 1, Kołodziński 0.

Pogoń: Prostak 25 (3x3), Nowakowski 24, Mordzak 15 (3x3), Krawczyk 13 (11 asyst), Sroka 8 (2x3), Szpyrka 6, Malitka 2, Pisarczyk 2, Antczak 1, Moczulski 0.

Biało-niebiescy udanie rozpoczęli mecz od prowadzenia 5:0, a chwilę później było już 7:2. Jednak gospodarze zdołali zniwelować straty i w połowie tej kwarty był remis po 11. Pogoń ponownie zdołała odskoczyć rywalom wypracowując sobie dwucyfrową przewagę po 10 minutach gry (29:19). Drugą odsłonę lepiej zaczęli zawodnicy trenera Soi, którzy zdobyli 13 punktów przy tylko 4 Pogoni, co spowodowało, że cała nasza przewaga stopniała do zaledwie 1 punktu (32:33). W kolejnych minutach spotkania to jednak głównie punkty zdobywali nasi zawodnicy. Najlepiej w tym fragmencie radził sobie duet Nowakowski-Prostak, który już do przerwy miał razem 31 punktów. Po zmianie stron Pogoń przez dłuższy czas utrzymywała wysoką przewagę. W drużynie gospodarzy rozegrał się  najlepszy strzelec ligi Bartosz Wróbel. Za jego sprawą  SKK  zdołał się zbliżyć do Pogoni poniżej 10 punktów. Na początku 4 kwarty nasza przewaga zmalała już tylko do 5 punktów (68:63). Od tego momentu Pogoń ponownie zaczęła dyktować warunki gry.  Zagrożenie zostało zażegnane przez Tomasza Prostaka i Marcina Srokę, którzy zaczęli trafiać z dystansu. Biało-niebiescy ponownie uzyskali dwucyfrową przewagę, którą powiększali z każdą kolejną akcją.  Ostatecznie pokonali wysoko rywali 96:74. Tym samym po raz pierwszy w historii zdobyli halę w Siedlcach.

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.