"Aptekarze" górą

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 22 luty 2018r. godz.: 16:35.

Biało-niebiescy musieli uznać wyższość „aptekarzy”, którzy wygrali we własnej hali 74:59. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Patryk Garwol 13, niewiele mniej na swoim koncie mieli Tomasz Prostak 12 i Maciej Strzelecki 11.

Polfarmex Kutno - Pogoń Prudnik 74:59 (24:20, 17:10, 19:15, 14:14)

Polfarmex: Zębski 17, Janiak 13, Majewski 10, Marek 8, Tradecki 6, Kobus 5, Sobczak 5, Wojdyła 5, Pawlak 3, Szwed 2.

Pogoń: Garwol 13, Bogdanowicz 12, Strzelecki 11, Prostak 9, Krawczyk 7, Nowerski 7, Czyżewski 0, Malitka 0.

Pierwsze minuty spotkania należały do Polfarmexu, który wyszedł na prowadzenie 5:2. Jednak biało-niebiescy odpowiedzieli punktami Tomasza Prostaka, co dało nam prowadzenie 6:5. Od tego momentu toczyła się wyrównana walka, kosz za kosz. Na niespełna 1 minutę przed końcem pierwszej kwarty Pogoń prowadziła 20:18, lecz to gospodarze za sprawą rzutów zza łuku Janiaka i Kobusa prowadzili po 10 minutach 24:20.

Po dobrej grze w pierwszej odsłonie, nasi zawodnicy w kolejnych minutach meczu mieli problemy z trafieniem do kosza. Gospodarze szybko to wykorzystali powiększając swoją przewagę do 11 punktów 31:20. Swoją rzutową niemoc biało-niebiescy przełamali dopiero po 3 minutach. Tak wypracowaną przewagę zawodnicy trenera Krysiewicza utrzymali do końca pierwszej połowy, prowadząc po jej zakończeniu 41:30.

Po wznowieniu gry po przerwie zawodnicy trenera Michalaka w szybkim tempie ruszyli do odrabiania strat. Po punktach Garwola, Krawczyka oraz z dystansu Bogdanowicza i Prostaka do Polfarmexu traciliśmy już tylko 2 punkty (40:42). Taka sytuacja podrażniła gospodarzy, którzy po serii 12:2 ponownie odskoczyli na dwucyfrowe prowadzenie (54:42). Po trzecie odsłonie rywale prowadzili 60:45. W decydującej kwarcie Polfarmex kontrolował wydarzenia na parkiecie i zasłużenie zwyciężył 74:59.

Pogoń zagrała na niskiej skuteczności, jedynie na poziomie 35,7 % 20/56 (za 2 14/37, za 3 6/19), a z linii rzutów osobistych 48,1% (13/27), co nie pozostało bez wpływu na końcowy wynik meczu.

W sobotę biało-niebiescy w hali Obuwnika będą podejmować Doral Nysę Kłodzko.