• Logo
  • Logo

Koniec sezonu

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 23 kwiecień 2017r. godz.: 14:11.

Biało-niebiescy zakończyli play offy na ćwierćfinałach, ulegając w trzecim meczu Sokołowi Łańcut 59:73. Najwięcej punktów w ostatnim meczu sezonu dla naszej drużyny zdobył Tomasz Prostak 18.

meritumkredyt Pogoń Prudnik - Max Elektro Sokół Łańcut 59:73 (23:18, 11:17, 14:16, 11:22)

Pogoń: Prostak 18, Mroczek-Truskowski 15, Nowakowski 10, Krawiec 6, Mordzak 4, Bogdanowicz 3, Kujon 3, Bartkowiak 0, Braszka 0.

Sokół: Kulikowski 19 (12 zb.), Szymański 16, Sroka 9, Krajniewski 8, Czujkowski 7, Klima 6, Koszuta 5, Czerwonka 3, Balawender 0, Buszta 0.

Stan rywalizacji: 3-0 dla Sokoła (awans Sokoła)

Drużyna Pogoni przystąpiła do tego spotkania osłabiona. Z powodu kontuzji nie mogli bowiem wystąpić Patryk Nowerski Mateusz Moczulski oraz Dawid Morawiec. Do składu powrócił natomiast po kilku tygodniach absencji Grzegorz Mordzak. Tym samym trener Michalak miał ograniczone pole manewru.

Pomimo tych problemów „bankowcy” udanie rozpoczęli mecz. Dzięki celnym rzutom zza łuku Adriana Mroczka-Truskowskiego i Tomka Prostaka od początku spotkania Pogoń była stroną przeważającą.
W 7 minucie prowadziliśmy już 21:13. Przed końcem kwarty Sokół zmniejszył dystans do 5 punktów. Skuteczna gra naszej drużyny utrzymywała się do 15 minuty, kiedy biało-niebiescy prowadzili 31:22. Od tego momentu coś nagle zacięło się w ich grze. Rywale natomiast złapali wiatr w żagle zdobywając 13 oczek przy tylko 3  naszego zespołu. Spowodowało to, że na przerwę goście schodzili prowadząc 35:34.
Po zmianie stron wraz z upływem czasu zaczęła się powiększać przewaga Sokoła, która w 27 minucie sięgnęła 9 punktów (49:40). Nasi zawodnicy poderwali się do walki i za sprawą Prostaka i Mroczka trafili dwukrotnie zza linii 6,75. Po chwili po indywidualnej akcji swoje punkty dołożył Grzegorz Mordzak, co pozwoliło odrobić straty do Sokoła 48:49. Przed decydującą kwartą goście prowadzili 51:48 i wynik spotkania był sprawą otwartą. Pierwsze minuty 4 kwarty były popisem gry Sokoła, który szybko wypracował kilkunastopunktową przewagę prowadząc 64:50. Pogoń po tym ciosie już się nie podniosła i goście mogli się cieszyć z trzeciej wygranej i awansu do półfinałów.

Dziękujemy za wsparcie przez cały sezon 2016/17 naszym kibicom. PTG Sokół Łańcut gratulujemy awansu do półfinału i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach. Do zobaczenia w przyszłym sezonie 2017/18!

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.