Pewne play offy

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 19 marzec 2017r. godz.: 19:57.

Biało-niebiescy nie będą mile wspominać sobotniego meczu w Kołobrzegu, w którym ulegli gospodarzom 71:81. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Tomasz Prostak. Pozytywną wiadomością jest jednak fakt, że naszym zawodnikom udało się obronić 22 punktową zaliczkę z pierwszego spotkania w Prudniku, więc tym spotkaniem Pogoń zagwarantowała sobie udział w fazie play off.

Kotwica Kołobrzeg - meritumkredyt Pogoń Prudnik 81:71 (24:14, 20:15, 18:16, 19:26)

Kotwica: Przyborowski 22, Suliński 15, Bodych 11, Pawłowski 9, Dzierżak 8, Mieczkowski 8, Grujić 7, Hanke 1, Neumann 0.

Pogoń: Prostak 23, Mroczek-Truskowski 14, Bartkowiak 10, Bogdanowicz 8, Krawiec 7, Kujon 5, Nowakowski 3, Moczulski 1, Morawiec 0, Nowerski 0.

Po raz kolejny „bankowcy” przespali początek meczu, bowiem gospodarze już po czterech minutach gry prowadzili już 13:2. Naszym zawodnikom na dwie minuty przed końcem kwarty  udało się zniwelować stratę po punktach Tomka Prostaka do 5 oczek 14:19. Końcówka tej części gry to ponownie doskonała gra miejscowej drużyny, która po 10 minutach prowadziła 24:14.
W drugiej odsłonie w dalszym ciągu biało-niebiescy nie mogli znaleźć skutecznej recepty na efektownie grających zawodników Kotwicy, którzy konsekwentnie budowali swoją przewagę. W 17 minucie spotkania Pogoń przegrywała już 35:18. Dopiero wtedy „bankowcy” głównie dzięki punktom Michała Krawca zmniejszyli dystans do 10 punktów (37:27). Ostatnie minuty pierwszej połowy należały jednak ponownie do miejscowych, którzy po punktach Patryka Przyborowskiego i Pawła Dzierżaka schodzili na przerwę prowadząc 44:29.
Po zmianie stron Kotwica spokojnie kontrolowała wynik meczu, ale nie była wstanie odrobić strat z Prudnika. Natomiast biało-niebiescy dopiero na niespełna 4 minuty  przed końcem spotkania odzyskali skuteczność. Za zdobywanie punktów wziął się Tomasz Prostak, który celnymi rzutami kończył akcje meritumkredyt Pogoni. Na minutę przed końcowa syreną nasz zespół przegrywał już tylko 5 punktami 68:73. Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy, którzy za sprawą Dawida Mieczkowskiego oraz Daniela Grujica z rzutów wolnych przypieczętowali swoją wygraną. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 81:71.

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej w hali Oburnika, będziemy podejmować wicelidera rozgreywek Sokoła Łańcut. Serdecznie zapraszamy.