Niespodzianka na Obuwniku

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 25 marzec 2024r. godz.: 13:02.

Przegrywamy trzeci mecz w sezonie. Tym razem komplet punktów z Obuwnika wywiozła ekipa Sudetów Jeleniej Góry, której ulegliśmy 90:97. Pomimo, że w meczu mieliśmy 18 punktów przewagi. Ostatnią kwartę przegraliśmy 13:30. Najwięcej punktów zdobyli Paweł Nowicki 27, Grzegorz Mordzak 22 oraz Stanferd Sanny 19. W pierwszej rundzie fazy play off naszym przeciwnikiem będzie Maximus Kąty Wrocławskie. Pierwszy mecz już w najbliższą środę w Kątach Wrocławskich.

Pogoń Prudnik – Sudety Jelenia Góra  90:97 (22:18, 28:19, 27:30, 13:30)
Pogoń: Nowicki 27, Mordzak 22, S. Sanny 19, Garwol 10, Nowakowski 8, Kociuga 2, M. Sanny 2, Jadaś 0, Gnilka 0.
Sudety: Ostrowski 24, Jyż 21, Kozak 17, Majewski 17, Rzechtalski 6, CIemiński 6, Najman 4, Walczak 2, Stochmiałek 0.

Pierwsze kwarta przez dłuższy czas była zacięta i toczyła się wyrównana walka. Prowadzenie często przechodziło z “rąk do rąk”. Dopiero przed końcem tej części gry po celnej trójce naszego kapitana Grzegorza Mordzaka prowadziliśmy 22:18. W drugiej odsłonie przyjezdni starali dotrzymać kroku Pogoni. W jej składzie punkty zdobywali Ostrowski i Majewski. W 14 minucie spotkania goście mieli tylko 4 punkty straty. Celne trafienia z dystansu naszego zespołu zaowocowało prowadzeniem do przerwy 50:37. Po zmianie stron wydawało się, że Pogoń pójdzie za ciosem i będzie utrzymywać przewagę nad drużyną trenera Jarosława Wilusza. Na 2 minuty przed końcem trzeciej kwarty prowadziliśmy 75:57. Od tej chwili w grze biało-niebieskich coś się zacięło. Przyjezdni w tym momencie zdobyli dziesięć punktów z rzędu i przed decydującą kwartą przegrywali już tylko 67:77. Taka gra jeszcze bardziej zmotywowała zespół z Jeleniej Góry, a biało-niebiescy grali coraz słabiej. W 36 minucie spotkania po serii punktowej swojego lidera Damiana Ostrowskiego Sudety praktycznie zniwelowali całą stratę, a po punktach Majewskiego wyszli na prowadzenie 86:84, którego nie oddali już do końca spotkania.